IKTUS - Český výrobce nábytku

Nábytek z laminovaných dřevotřískových desek s hranami ABS – nejlepší poměr cena / výkon.

Dnešní životní styl je mimo jiné charakterizován praktičností, pohodlím, nedostatkem času a módními trendy. Podívejme se, jak se změnilo naše oblékání za posledních 20 let. Stejné trendy vidíme i v bydlení. Již nechceme být úklidovým otrokem, ale chceme to mít doma „hezké“. Nepořizujeme si nábytek pro několik generací, ale měníme jej tak, jak se mění náš život: děti přicházejí a odcházejí. Přestáváme si pořizovat nové knihy a pořizujeme další elektroniku. Už nemáme doma jeden počítač, ale hned několik. A přitom pozorujeme, jak náš nábytek vychází z módy, jaké nové a krásné věci bychom mohli mít. Chceme nábytek v moderního tvaru a vzhledu, praktický, snadno udržovatelný, který si podrží své vlastnosti a vzhled delší dobu.  To je výkon. A chceme za něj dát rozumnou minimální cenu. Je to jen věc, která nám má život usnadňovat a zpříjemňovat, pořízení nábytku není pro většinu z nás životní cíl.

Záruka 5 letV dnešní době existuje několik rozdílných technologií ve výrobě nábytku. Ve zkratce můžete mít nábytek z masivního dřeva nebo nábytek z konstrukčních desek, většinou aglomerovaných, tj. dřevotřískových popřípadě dřevovláknitých desek, vyráběných za pomocí lepidel, vysokých tlaků a teplot. Dnešní moderní technologie umožňují vyrobit desky, které ve většině vlastností předčí masivní dřevo.

Pro odpůrce chemie upozorňujeme, že i masivní nábytek je lepený (letmým pohledem v lese zjistíte, že průměr stromů kolem Vás má daleko k velikosti Vašeho jídelního stolu). Na rozdíl od masivního dřeva, které stále pracuje a při změnách teplot a vlhkosti se kroutí a praská, jsou konstrukční desky mrtvé, tedy rozměrově stálé. Desky ať slepené z masivních kousků nebo konstrukční je třeba dále povrchově upravit. Masivní dřevo je nutno natřít, pomineme-li šílence, kteří si myslí, že žijí ve shodě s přírodou a chtějí mít dřevo maximálně napuštěné nějakým voskem. Těmto vřele doporučuji pokácet nejbližší lesík (pokud již generace jejich rodičů a jejich rodičů a jejich rodičů atd žila na tomto místě), nechat si z něj vyrobit nábytek a navoskovat včelím voskem od sousedů. A pokud budou mít smůlu a jejich děti budou alergici, mohou pak zbytek života přemýšlet, zda oním tajemným spouštěčem alergie byla silice z kanadské borovice nebo nějaká neprověřená chemie, kterou nábytek někde v Indonézii napustili. Ostatní povrchové úpravy jsou dnes na bázi špičkové chemie s ohledem na zdravé životní prostředí jak při aplikaci, tak při užívání výrobku. Pod touto chemickou vrstvou můžete mít dýhu nebo dekorační fólii. Ani na jedno si nesáhnete, je schováno pod vrstvou povrchové úpravy. Na omak jsou výrobky stejné. V dnešní době přední výrobci nabízejí stovky dezénů jak dřevin, které v masivní podobě nemáte šanci vidět, tak fantazijních dezénů. Dnešní grafici jsou v mnoha případech lepší a vynalézavější, než sama příroda. V zásadě existuje několik technologií. Laminované desky získávají svou povrchovou úpravu v obřích technologických celcích, které za vysokých teplot a tlaků lisují na konstrukční desky dekorační fólii a na ni pak vrstvu melaminové pryskyřice. Jedná se o zdravotně nezávadný polymer, který se používá například i při výrobě nádobí. Vytvrzené desky jsou vysoce odolné proti poškrábání, lze je čistit běžnými prostředky na nádobí, vydrží vyšší teploty a jsou odolné vůči běžným potravinám a chemikáliím. Alternativou k této povrchové úpravě je lakování, které protože probíhá v "malém", nedosahuje nikdy tvrdosti a odolnosti jako laminování a pokud má být na úrovni, je několikanásobně dražší. Levnou alternativou je pak olepení konstrukčních desek papírem, různé potisky a kašíry, které se objevují na tom nejlevnějším nábytku. Jejich odolnost je tak minimální, že i při opatrném užívání do roka a dne uvidíte, co jste si koupili. Nábytek z laminovaných desek je dnes standardně opatřen hranami ABS. ABS je moderní polymer s vysokou chemickou odolností, tvrdostí, rozměrovou stálostí a nárazuvzdorností, jedná se o světově jeden z nejpoužívanějších polymerů (od sanitárních předmětů přes automobilový průmysl až po stavebnici LEGO). Výrobci hran dnes v součinnosti s výrobci laminovaných desek dodávají hrany dezénově nerozeznatelné od laminovaných desek a přechod z plochy nábytku do hrany je tak vizuálně nerozeznatelný.

dershane fiyatları

Zvažte, jak chcete váš nový nábytek užívat, co od něj očekáváte… Pořizujete-li si jídelní stůl, chcete na něm každodenně stolovat, popřípadě s malými dětmi, popřípadě jej občas využít i k přípravě jídla, udržovat jej hygienicky čistý a máte-li představu, že takto by to mělo být příštích 10 let, máte v podstatě 2 možnosti. Prvou je igelitový ubrus, pod kterým schováte Váš možná levný, ale špatný nákup, nebo vybírejte nábytek z laminovaných desek s hranou ABS. Podívejte se i, jak si kdo za svým výrobkem stojí, kdo Vám třeba nabídne záruku na 5 let.

 

en iyi dershaneankara erkek yurdu
×